Grupa Zółta

O grupie

GRUPA ŻÓŁTA

W roku szkolnym 2017/2018 opiekują się nami:

• p. Ewelina - nauczyciel, dyplomowana pielęgniarka
  • p. Sylwia - pomoc nauczyciela
  • p. Sandra - pomoc nauczyciela

Jesteśmy najmłodszą grupą i mamy 3 - latka, ale potrafimy same zjadać śniadanko i obiadek, oraz rozbierać się do leżakowania. Mamy śliczną żółtą  salę, w której bawimy się lalkami, autkami, klockami, a także możemy coś ugotować w kąciku kuchennym ;-). Wiemy, że zabawki są dla wszystkich dzieci  i należy się nimi dzielić.
A tuż po zabawie staramy się pomagać naszym paniom w sprzątaniu, choć czasem to różnie bywa. Uczymy się także wierszyków, ślicznych piosenek, na przykład o krasnoludkach i o paluszkach. Z naszą panią malujemy farbami, kredkami oraz wyklejamy plasteliną, a za dobre zachowanie dostajemy miłą pochwałę.

Zajęcia dodatkowe prowadzą: pan  Adam ćwiczy z dziećmi poczucie rytmu, wyrabia słuch muzyczny oraz uczy dzieci pięknych piosenek i tańców, pani Karina uczy języka angielskiego. Prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową dzieci ćwiczą razem z panią Eweliną. Zajęcia taneczne natomiast prowadzi pani Emilka. O to, aby dzieci poprawnie wymawiały wszystkie wyrazy dba pani Paulina-logopeda, smaczne posiłki przygotowuje pani Patrycja, pani Magda oraz pan Mariusz, a nad porządkiem i czystością naszego przedszkola pieczę trzymają pani Ania i pani Janka. Sala nasza znajduje się na parterze przedszkola.

Nasze grupy